اجاره سند

سند اجاره ای

اجاره سند

تهیه سند برای زندانی جهت دادگاه و دادسرا

یکی از راه های آزادی زندانی برای موعدی مقرر ارائه سند برای مرخصی وی با قید و شرط می باشد. عدالت آفرینان برای اجاره سند جهت آزاد سازی متهم در کنار شما خواهد بود. شما می توانید برای مشاوره تهیه سند اجاره ای با ما تماس حاصل فرمایید.

سند اجاره ای برای آزادی زندانی

اگر به دنبال سند ملکی معتبر برای آزاد سازی زندانی دارید، اگر به دنبال سند برای ارائه به دادگاه جهت آزادسازی زندانی خود دارید، اگر به دنبال تامین سند برای آزاد کردن زندانی هستید، از خدمات تهیه سند برای زندانی عدالت آفرینان استفاده کنید.

اجاره سند برای مرخصی زندانی

انواع سند برای وثیقه زندانی در استان های تهران و البرز با مبالغ سنگین و سبک، حتی برای پرداخت رد مال و جزای نقدی از طریق عدالت آفرینان امکان پذیر است.

موسسه حقوقی عدلت آفرینان در ارائه خدمات حقوقی در تلاش است تا در کوتاه ترین زمان ممکن معتبرترین سند را برای شما تامین کند.

هر زندانی و متهمی خواه عمدی و غیر عمدی بر اساس مدت زمان محکومیت می تواند مرخصی موقت داشته باشد. برای این امر نیاز به یک سند برای گرو گذاشتن تا برگشت زندانی یا متهم می باشد.

شما می توانید از طریق موسسه عدالت آفرینان برای اجاره و تهیه سند برای زندانی و ارائه آن به دادگاه اقدام کنید.

سند چیست؟

درواقع سند یک برگه مالکیت می باشد که می توان از آن به عنوان تضمین استفاده کرد. بعضی از افراد سند خود را اجاره می دهند و در عوض مبلغی را دریافت می کنند. در این حین هم شخصی که سند را اجاره می کند مبلغی را به عنوان اجاره به مالک می پردازد. از سند می توان برای تضمین آزادی موقت زندانی، مرخصی زندانی، تسهیلات بانکی، گرو گذاشتن برای افراد ممنوع الخروج و غیره استفاده کرد.

هزینه و قیمت اجاره سند

هزینه و قیمت اجاره سند جهت آزاد سازی متهم به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع سند
 • میزان ارزش سند بر اساس پرونده
 • مدت زمان
 • درصد مراکز حقوقی و مالک سند

از طرفی قیمت تهیه سند برای زندانی بر اساس قیمت نهایی ملک می باشد. اگر ارزش ملک بالاتر آید دادگاه درخواست سند با ارزش بیشتر می گردد و بالعکس اگر قیمت نهایی کاهش یابد می توانند سند با ارزش کمتری را ارائه دهند.

البته این نکته هم در نظر داشته باشید که قیمت اجاره سند برای آزادی زندانی و سند برای مرخصی زندانی متفاوت است. چرا که مدت زمان مرخصی کوتاه تر از آزادی می باشد در نتیجه ارزان تر هم خواهد بود.

برای برآورد هزینه و قیمت تهیه سند برای زندانی می توانید با کارشناسان حقوقی عدالت آفرینان تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند.

انواع سند

 • سند ملکی مشاع
 • مفروز
 • منگوله دار
 • تک برگ
 • اعیان
 • عرصه
 • وقفی
 • ورثه‌ای
 • المثنی
 • معارض
 • شورایی
 • وکالتی
 • بنچاق
 • رهنی

اجاره کردن سند برای تسهیلات بانکی مانند وام چگونه است؟

مراجعی با نام کارگشایی وجود دارند که مردم برای گرفتن سند به آنها مراجعه می کنند. کافی است با مدارک مورد نیاز بر اساس مبلغ وام سند اجاره کنید. سپس کارگشایی سند را برای شما تهیه می کند و شما هر ماه باید مبلغ اجاره سند برای تسهیلات بانکی مانند وام را بپردازید. اجاره کردن سند برای تسهیلات بانکی مانند وام تنها برای وام های با مبلغ بیش از 100 میلیون تومان امکان پذیر می باشد.

مراحل اجاره سند جهت دادگاه

مراحل تهیه کردن سند جهت دادگاه به این صورت می باشد که شما باید ابتدا به یک دفتر کارگشایی یا مرکز حقوقی مراجعه کرده و درخواست نوشتن قرارداد کنید. مراحل این فرآیند بسته به اینکه برای چه نظوری آن را میخواهید متفاوت است.

مثلا اگر برای آزادی یک زندانی به دنبال اجاره سند جهت دادگاه باشید شما نیازمند یافتن مرکزی برای این امر می باشید. از زمانیکه فردی به دادگاه احضار می ود تا پایان رای نهایی دادگاه متهم شناخته می شود. با توافق قاضی می تواند با ارائه سند از زندان به صورت موقت آزاد گردد. همچنین فرد متهم می تواند برای مرخصی گرفتن از سند استفاده کند. پس سند به عنوان ضمانت متهم می باشد.

موسسه عدالت آفرینان انواع سند را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از آنها برای مرخصی و آزادی زندانی و متهم، تسهیلات بانکی، گرو گذاشتن و غیره استفاده کنید.

اما در کل، اجاره سند جهت آزاد سازی متهم در میان دو طرف بر اساس شرایط زیر می باشد:

 • فردی که این درخواست را می دهد باید در ازای سند چک و سفته داشته باشد.
 • کسب و کار این فرد باید معتبر باشد و جواز کسب داشته باشد.
 • اگر کارمند یا بازنشسته می باشد باید فیش حقوقی خود را ارائه دهد.
 • هویت دو طرف و محل سکونت اقوام مجرم ثبت گردد.
 • دو ضامن باید تمامی مراحل را تضمین کنند.
 • سند ها اصولا یک ساله اجاره داده می شوند اما این زمان قابل تمدید خواهد بود.

شرایط آزادی متهم با اسناد

 • فرد متهم یا زندانی می بایست در تمامی جلسات پرونده خود حاضر باشد.
 • نباید مرتکب جرم دیگری شود.
 • به هیچ عنوان حق تهدید کردن افراد پرونده مانند شاهدان، وکلا و غیره را ندارد.
 • متهم می تواند بعد از بازداشت به کمک وکیل خود از این خدمات استفاده کند.

قوانین و شرایط سند اجاره ای

در زمانیکه افراد قادر به ارائه سند بر اساس میزانی که دادگاه تعیین کرده نباشد نیاز به سند برای دادگاه پیدا می کنند. کسی که می خواهد سند تهیه کند باید با قوانین و شرایط سند اجاره ای آشنا باشد. اگر هم آشنایی ندارد به مراکز حقوقی معتبر مراجعه کرده و از آنها درخواست سند مورد نیاز را بکند.

چرا که این مراکز حقوقی بر اساس قوانین شما را راهنمایی کرده و هزینه و قیمت متعارفی از شما می گیرند. بنابراین، به نفع شما خواهد بود اگر از موسسه های حقوقی برای  تهیه سند برای دادگاه بهره ببرید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به دنبال فرد یا مرکز غیر معتبری بروید ممکن است از شما کلاهبرداری شود و به مشکلتان افزوده گردد.

فرق سند با وثیقه چیست؟

وثیقه اصولا در حوادث رانندگی و آزادی متهم استفاده می شود. وثیقه سند ملکی نیست. حتی جواز کسب و کار هم وثیقه به حساب می آید. اما شما می توانید از سند هم برای وثیقه استقاده کنید. مثلا میتوانید بر اساس پرونده حتی 1 دنگ از سند خود را برای این کار اختصاص دهید. اصولا ارائه وثیقه به دادگاه از حساسیت بیشتری برخوردار است چرا که برای امور کیفری کاربرد دارد و یابد به دادسرا اموال مربوطه تحویل داده شود. از همین رو یکی از معتبر ترین و مطمئن ترین قرارها به شمار می رود.

ارائه کلیه خدمات مشاوره حقوقی و تهیه سند ملکی جهت آزادی زندانی را از ما بخواهید

اجاره سند برای ازادی زندانی

انواع سند ملکی برای اجاره

شما برای اجاره سند جهت آزاد سازی متهم و زندانی یا مرخصی زندانی باید با انواع سند آشنا باشید تا سرتان کلاه نرود. معمولا این سندها از نوع سند ملکی هستند که انواع مختلفی دارند. در دادگاه ها بیشترین سندی که ارائه می شود سند ملکی است.

سند چیست؟

به هر مدرک مکتوبی که بتوان از آن به عنوان ضمانت به آن استناد کرد سند می گویند.

انواع سند

سند به دو دسته تقسیم می شود:

 1. سند رسمی
 2. سند عادی

در کل، اسنادی که در اداره به صورت رسمی ثبت می شوند جزء اسناد رسمی قرار می گیرند که خودشان به سه بخش تقسیم می شوند:

 • سندی که در اداره ثبت اسناد و املاک باشد مانند سند مالکیت
 • سندی که در دفاتر اسناد رسمی باشد مانند سند ازدواج، وثیقه
 • سندی که مامور رسمی دولت صادر می کند مانند شناسنامه

سند عادی در هیچ جایی به طور رسمی ثبت نشده است. از این رو ارزش کمتری نزد دادگاه دارد.

سند ملکی جهت آزادی زندانی

سند ملکی همانطور که از نامش پیدا است یک توافق نامه برای خرید خانه است که تمامی مشخصات و جزئیات خانه نیز در آن ذکر شده است و در دفتر اسناد رسمی ثبت و تنظیم گردیده باشد. سند ملکی انواع مختلفی دارد که شامل سند شش دانگ، عرصه و عصیان، بنچاق، منگوله دار، تک برگ، رهنی، مشاع، قولنامه ای، وقفی، ورثه ای، تفکیکی، مفروز، وکالتی، المثنی، شورایی، معارض، صد و چهل‌ و هفتی و مجعول می گردد.

هر یک از این اسناد تعریف و ویژگی های خاص خود را دارند که در اینجا برایتان به تفضیل توضیح می دهیم.

شش‌ دانگ

معتبرترین و با ارزش ترین سند ملکی سند شش دانگ نام دارد چرا که بدین معنا است که یک ملک از تمامی شش جهت متعلق به یک نفر می باشد.

عرصه و اعیان

این سند مربوط به آپارتمان هایی است که بر روی زمینی ساخته شده اند که به سند زمین عرصه و به سند آپارتمان اعیان می گویند. این سند برای این است که سهم هر شخص به اندازه و متراژ آپارتمان تعیین گردد.

بنچاق

این نوع سند بیشتر توسط علمای دینی و افراد مورد اعتماد مهر می شد. بنچاق تمامی جزئیات ملک را در بر می گیرد که شاید در سند اصلی نوشته نشده باشد.

منگوله دار

به اسناد ملکی که دارای یک نخ و تکه ای سرب باشند سند منگوله دار گویند که ارزش و اعتبار زیادی دارند.

تک برگ

به کمک سندهای تک برگ تمامی اطلاعات مربوط به ملک را می توان در یک نگاه مشاهده کرد و اعتبار آن را تایید کرد.

رهنی

اگر ملکی که خریداری می شود دارای تسهیلات و وام باشد سند رهنی به آن تعلق می گیرد. معمولا این سند در گرو بانک تا آخرین پرداخت قسط وام باقی می ماند.

مشاع

اگر ملکی چندین مالک داشته باشد به آن سند مشاع تعلق می گیرد.

قولنامه ای

در واقع سند قولنامه ای سند عادی محسوب می شود که فقط بین طرفین قرارداد در املاک امضا شده است. این سند نسبت یه اسناد رسمی که در دفاتر رسمی تنظیم گردیده اند اعتبار کمتری دارند.

وقفی

اگر ملکی وقف شده باشد به آن سند وقفی تعلق می گیرد که توسط اداره اوقاف به صورت 99 ساله به شخصی واگذار می گردد و آن شخص باید سالیانه مبلغی را به اوقاف بپردازد. داشتن سند وقفی به معنی اختیار و مالک شدن کامل آن ملک نیست. بلکه شما باید همیشه با اجازه و مجوز اوقاف کبا ملک خود کار کنید.

ورثه ای

اگر مالک ملکی فوت کند و سند آن به اسم وارث ها نباشد آن سند ورثه ای نام دارد.

تفکیکی

اگر ملکی شامل چندین قسمت باشد و هر قسمت مالک جداگانه داشته باشد به سمد آن تفکیکی گویند.

مفروز

وقتی ملکی چندین مالک داشته باشد و بنا به دلایلی یک مالک بخواهد سهم خود را از سایرین جدا کند سند مشاع را به سند مفروز تبدیل می کنند.

وکالتی

اگر شما به عنوان مالک اصلی به کسی وکالت دهید تا کار خرید و فروش ملک را برایتان انجام دهد آن سند وکالتی می گیرد. معمولا برای فرار مالیاتی یا آماده نبودن واحدها و غیره این کار انجام می شود.

المثنی

اگر به هر دلیلی سند مالکیت شما گم شود شما باید به اداره ثبت مراجعه کنید فرآیند قانونی آن را طی کنید و درخواست سند المثنی کنید.

شورایی

سند شورایی جزء اسناد عادی محسوب می شود چرا که تنها توسط شورای محل تنظیم شده و به صورت رسمی ثبت نشده است.

معارض

وقتی سندی با دو تاریخ و دو نام متفاوت تنظیم گردد سند معارض نام می گیرد. تعیین تکلیف این سند باید در دادگاه مشخص گردد.

صد و چهل‌ و هفتی

اگر مالکی قولنامه خود را از اداره ثبت درخواست سند ملکیت به نام خود می کنند سند صد و چهل‌ و هفتی نام دارد.

مجعول

هر سندی که به هر شکلی جعل شود سند مجعول نام دارد.

قطعا اسامی تمامی این اسناد ملکی به گوش شما خورده است و با آنها رو به رو شده اید. مسئله ای که شما باید در هنگام اجاره سند ملکی جهت آزادی زندانی به آن توجه کنید این است که آیا سند معتبر می باشد.

تهیه سند اجاره ای برای آزادی زندانی

یکی از راه‌های آزادی زندانی برای موعدی مقرر ارائه سند برای مرخصی وی با قید و شرط می‌باشد. عدالت آفرینان برای اجاره سند در کنار شما خواهد بود. اگر به دنبال سند ملکی معتبر برای آزاد سازی زندانی می‌گردید، اگر به دنبال سند برای ارائه به دادگاه جهت آزادسازی زندانی خود هستید، اگر به دنبال تامین سند برای آزاد کردن زندانی هستید، از خدمات تهیه سند برای زندانی عدالت آفرینان استفاده کنید.

ارائه‌ی سند به عنوان ضامن، یکی از راه‌های آزاد کردن شخصی است که زندانی شده. پس از این که متهم توسط مرجع قضایی تفهیم اتهام شد، برایش قرار وثیقه صادر می‌شود و ضامن برای این که بتواند برای موعدی مقرر آزاد باشد باید وثیقه متناسب را به مقام قضایی ارائه کند، وثیقه میتواند به شکل اراده سند باشد.

این مسئله می‌تواند به مشکلی برای متهم و خانواده‌ی او بدل شود چرا که خیلی از متهمان سند مناسب را جهت سپردن به دادگاه ندارند و یا اطلاعات ناقص آن ها در

رابطه با سند و اجاره سند باعث بروز مشکلات بسیاری برای آن ها خواهد شد.

با توجه به این نکته که در فرایند اجاره سند جهت آزاد سازی متهم همواره خطر کلاهبرداری و سوء استفاده توسط افراد سودجو غیر‌قابل انکار و متعدد است، این امر برای متهم و خانواده‌ی وی به فرایندی دشوار و پر از تنش تبدیل است. وجود مشاوری آگاه و آشنا با وثیقه گذاری، اجاره‌ی سند و مسائلی از این قبیل می‌تواند شما را از اشتباهاتی که ممکن است در این راه مرتکب شوید حفظ نماید. عدالت آفرینان با سابقه‌ی درخشان در انجام کلیه خدمات حقوقی و سند ملکی، همراهی مورد اعتماد در این راه برای شماست.

یکی از راه‌کارهایی که برای ارائه‌ی سند در محاکم مورد توجه متهمینی که سند مالکیت ندارند، قرار گرفته است، اجاره‌ی سند و وثیقه برای آزادی متهم است. به بیانی دیگر، برای جلوگیری از رفتن متهم به زندان و صدمات روحی و روانی جبران ناپذیری که ممکن است متهم در زندان متحمل شود برای او قرار وثیقه صادر می‌شود و اگر متهم سندی نداشته باشد تا به وثیقه گذارد می‌تواند سندی را از شخص ثالث اجاره کند.

مجموعه عدالت آفرینان این امکان را برای همه بجود آورده است. مجموعه عدالت آفرینان به عنوان مرجعی قابل اطمینان برا اجاره سند برای آزادی زندانی روند دادرسی برای متهمان و خانواده‌ی آن ها سریع و راحت می‌کند.

اجاره‌ی سند به این معناست که شخصی در ازای گرفتن مبلغی معین سند مال خود را در اختیار شخص دیگر قرار می‌دهد تا از آن استفاده کند. پس با توجه به این که مالک سند مبلغی پول را دریافت می‌کند این عمل به صورت تبرعی صورت نمی‌گیرد.

این عمل حقوق تحت عنوان اجاره‌ی سند می‌تواند ذیل ماده 10 قانون مدنی منعقد شود. با توجه به این نکته که اصل بر عدم تبرع است، شخص مالک می‌تواند سند را مسترد کند به این شرط که خود مقروض نباشد.

با توجه به نکته ذکر شده، اطلاق کلمه‌ی اجاره برای این امر به صورت عرفی است و نگاه قانون‌گذار و فقها این قرارداد تحت عنوان عقود معین با ریشه‌ی فقهی مورد قبول واقع شده است.

پس اجاره سند به معنی قانونی اجاره کردن نیست و اجاره سند جزو عقود غیر معین است که در قانون ذکر نشده است. اما با توجه به آزادی ارادی افراد،همه میتوانند با اراده ی مستقل تحت لوای قانون و ذیل ماده 10 قانون مدنی این عقد را منعقد کنند. تنها نکته ای که باید به آن توجه کننند این است که عقد آن ها مخالف صریح قانون نباشد.

همانطور که گفته شد، در جامعه افراد سودجو همواره در تلاش هستند تا با دستاویزی به مسائل متقلبانه از افرادی که اطلاعات کمی در مورد مسائل این چنینی دارند از آن‌ها کلاهبرداری کنند. برای اجاره سند جهت دادگاه توجه به اصالت مالک سند و موقعیت و شخصیت اجتماعی فرد، حسن معاشرت و حسن شهرت او همواره توصیه می‌شود.

پس در این شرایط بهتر است با مراجعه به افراد آگاه و دفاتری که به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کنند با پرداخت مبلغی معقول در ازای ارائه‌‌ی خدمات حرفه‌ای، انجام این فرایند را سهولت بخشید.

خرید سند اجاره ای با قیمت مناسب

ارائه سند اجاره ای به دادگاه

سند اجاره‌ای وسیله‌ای است برای کمک به متهم تا بر اساس میزان قرار وثیقه‌ای که توسط دادگاه صادر شده، مدتی را بیرون از زندان سپری کند. این امر باعث می‌شود متهم بتواند با آزادی خود فرصتی پیدا کند تا اماره و قرائنی مبنی بر بی‌گناهی خود به دادسرا ارائه دهد و از خود رفع اتهام کند.

سند ارائه شده در دادگاه باید دارای یکسری ویژگی‌های خاص باشد، چرا که هر سندی توسط مرجع قضایی مورد تایید قرار نمی‌گیرد. وثیقه‌ای که به دادگاه ارائه می‌شود میتواند سند مال منقول و یا مال غیر منقول باشد. آنچه در این زمینه اهمیت دارد تناسب میزان وثیقه و ارزش مال است. یعنی ارزش مالی که وثیقه گذاشته می‌شود باید بیشتر و یا مساوی با میزان وثیقه‌ای باشد که توسط مرجع قضایی تعیین شده است.

لازم است بدانیم اولین قدم برای اجاره سند جهت دادگاه تنظیم قرارداد بر اساس ماده 10 قانونی مدنی است. پس از آن باید سند شش دانگ و ارزش آن توسط کارشناس مورد ارزیابی قرار گرفته باشد و سپس تقدیم دادگاه و یا بازپرس دادسرای قضایی شود و نامه ای مبنی بر نیابت برای مجتمع قضایی شهر و یا شهرستانی که ملک در آن ناحیه و یا بخش واقع شده است صادر می‌شود. نامه نیابت قضایی به همراه دستور کارشناس توسط یکی از کارشناسان دادگستری دریافت می‌شود تا مورد ارزیابی قرار گیرد. در صورتی که ارزش ملک متناسب با میزان وثیقه باشد، مقام قضایی مربوطه دستور بازداشت سند را صادر می‌کند و این دستور موجب بازداشت ملک مذکور در اداره‌ی ثبت اسناد و املاک می‌شود. در مرحله‌ی آخر توسط پست قضایی توسط دفتر ثبت اسناد و املاک به مرجع صادر کننده‌ی قضایی ارسال می‌شود.

وثیقه، مال غیر منقولی است که در ازای شرط مشخصی، مثلا حضور متهم در تاریخ تعیین شده در محضر دادگاه،تا مدت زمان معینی نزد دادگاه گذاشته می‌شود. گذاشتن وثیقه مطمئن‌ترین و آسان‌ترین راه برای آزاد کردن متهم از زندان برای مرخصی و مدت زمان معین در مقایسه با سایر قرارهای قانون آیین دادرسی کیفری است. گذاشتن وثیقه نزد دادگاه به این منظور است متهم در حسن رفتار بکوشد، مثلا در صورتی که موظف است در تاریخ خاصی در دادگاه حضور داشته باشد این امر میسر باشد و در صورت عدم حضور او و در جایی که مجرم شناخته شود وثیقه به عنوان تضمین خسارت به فروش می‌رسد. به نحوی دیگر، متهم با گذاشتن وثیقه نزد دادگاه متعهد می‌شود که از زمان قبول وثیقه تا خاتمه یافتن دادرسی، صدور حکم و شروع به اجرای آن هر گاه متهم در زمان احضار از جانب مراجع قضایی بدون عذر موجه حاضر نشود، مال مورد وثیقه به نفع دولت ضبط ‌گردد. وثیقه میتواند به اشکال مختلف باشد. پر کاربرد ترین نوع وثیقه سند است. بیشتر محاکم و دادسراها ارائه سند را به عنوان اولین گزینه جهت مرخصی متهم به کار می‌گیرند. متهم جهت آسودگی از طی شدن روند وثیقه گذاری در مراجع قضایی می‌تواند با اجاره سند جهت آزاد سازی متهم از محلی مطمئل و آشنا با مسائل حقوقی این روند را تا حد امکان سریع و مطمئن کند.

کاربرد اجاره سند

اجاره سند ممکن است برای اهداف متعددی صورت گیرد. از دلایل عمده آن، اجاره سند برای آزادی زندانی و یا اجاره سند برای مرخصی زندانی است. اجاره سند جهت دادگاه ممکن است برای افرادی که ممنوع الخروج شده اند و افرادی که از طرف تعزیرات برای آنان حکم صادر شده است و منتظر اجرای حکم خود هستند نیز استفاده شود. برای افرادی که در دادگاه و دادسرا متهم هستند ولی هنوز جرم آنان اثبات نشده نیز از سند اجاره ای استفاده می‌شود.

باید توجه داشت تا زمانی که هدف استفاده از سند قانونی باشد اجاره ی سند برای آزادی متهم و برای آزادی زندانی امری قانونی است. اما اگر از سند اجاره ای برای انجام کار‌های غیر قانونی مثلا کمک به فرار متهم و مجرم و یا آزاد کردن متهم برای از بین بردن ادله و شواهد و دیگر مقاصد غیر قانونی باشد جرم تلقی می‌شود.

در نهایت آنچه در فرایند اجاره ی سند ارزش دارد آزادی متهم است. چرا که زندان‌ها مکانی است که می‌تواند باعث ضرر و زیان‌های روحی و روانی بسیاری برای متهمان به خصوص افرادی باشد که جرم آن‌ها اثبات نشده است. اجاره‌ی سند یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای حل این معضل اجتماعی و جلوگیری از آن است. مجموعه عدالت آفرینان به عنوان حرفه‌ای‌ترین مجموعه در زمینه اجاره ی سند و آشنا با قوانین و قواعد حقوقی شما را در این راه همراهی می‌کند و این فرایند دشوار را در کوتاه ترین مدت آسان می‌کند.

از علل دیگر اجاره سند می‌توان به اجاره سند برای تسهیلات بانکی اشاره کرد. بسیاری از بانک‌ها برای ارائه تسهیلات خود و دادن وام به متقاضی در ازای ضمانت از متقاضی وام سند ملکی اخذ میکنند. بسیاری از متقضایان انتظار وام بدون ضامن با سپردن سند به بانک ها را دارند. از همین رو امکان دریافت وام با سپردن سند ملکی در برخی بانک ها فراهم شده است.

معرفی ضامن و ارتباط بانک با ضامن ها و حضور ضامن در بانک عملی زمان بر و دشوار است و در بسیاری از مواقع شخص متقاضی وام توانایی معرفی ضامن را ندارد در این شرایط فرایند اخذ وام تبدیل به امری طولانی و دشوار شده است. از این رو افراد با اجاره سند میتوانند روند دریافت وام را تسریع ببخشند.

مجموعه عدالت آفرینان با اجاره سند در هر زمینه ای فرایند دریافت وام را بسیار تسریع بخشیده است. مجموعه عدالت آفرینان میتواند سند ملکی با هر قیمت برای انجام آسان خدمات بانکی و دریافت تسهیلات بانکی و یا اجاره سند برای مرخصی زندانی را فراهم کند. خدمات تخصصی مجموعه عدالت آفرینان جهت اجاره سند جهت آزاد سازی متهم این امکان را برای تمام متقاضیان فراهم کرده تا با بهترین قیمت از خدمات تهیه سند برای زندانی بهرمند شوند.

اما این سوال برای همه مطرح می‌شود که آیا اجاره‌ی سند امری قانونی است؟

در قانون ایران منعی برای اجاره ی سند وجود ندارد و از آنجایی که قوانین باید به نفع متهم و به صورت مضیق تفسیر شوند، متنوان نتیجه گرفت اجاره سند امری قانونی برای محاکم قضایی و اعمال حقوقی پنداشته شده است.

 وثیقه گذاشتن شخص ثالث و قوانین وثیقه گذاری آزاد انگاشته شده پس به تبع آن اجاره‌ی سند و سند اجاره ای نیز قانونی است چرا کههمینطور که گفته شد قوانین باید به نفع متهم تفسیر شوند.

در اینجا اجاره سند برای آزادی زندانی فرصتی را برای متهم ایجاد میکند تا از عواقب در زندان بودن در امان بماند و از آزادی خود جهت جمع آوری مدارک و قرائن جهت بی گناهی خود استفاده کند.

اما باید توجه داشت اگر اجاره سند جهت دادگاه برای انجام کارهای نا مشروع و غیر قانونی باشد ممانعت قانونی دارد، اگر استفاده از هر مالی و یا انجام هر عمل حقوقی در جهت نا مشروع و به طور صریح خلاف قانون باشد غیر قانونی است.

به طور کلی مطابق قانون مدنی اگر حهت معامله نا مشروع باشد معامله هم باطل خواهد بود.

پس در نهایت، یقین داریم اجاره سند جهت آزاد سازی متهم امری قانونی و تحت اصل آزادی قرارداد هاست ولی باید توجه کرد جهت معامله غیر قانونی نباشد یعنی برای تهیه سند برای زندانی اهداف نامشروع و غیر قانونی نداشته باشیم و همینطور منجر به عملی خلاف اخلاق حسنه و نظم عمومی هم نشود.

آیا به سند اجاره ای نیاز دارید؟ همین حالا تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ

سند یک برگه مالکیت است که می توان از آن به عنوان تضمین شخص استفاده کرد. از سند می توان برای تضمین آزادی موقت زندانی، مرخصی گرفتن، تسهیلات بانکی، گرو گذاشتن برای افراد ممنوع الخروج و غیره بهره برد.

اول شما باید به یک دفتر کارگشایی یا مرکز حقوقی مراجعه کنیدو درخواست نوشتن قرارداد کنید.

 • فردی که این درخواست را می دهد در ازای سند چک و سفته ارائه می دهد
 • کسب و کار این فرد باید معتبر باشد و جواز کسب داشته باشد.
 • اگر کارمند یا بازنشسته می باشد باید فیش حقوقی خود را ارائه دهد.
 • هویت دو طرف و محل سکونت اقوام مجرم ثبت گردد.
 • دو ضامن باید تمامی مراحل را تضمین کنند.
 • سند ها اصولا یک ساله اجاره داده می شوند اما این زمان قابل تمدید خواهد بود.

از هر یک از اسناد زیر میتوان جهت دادگاه بهره برد:

 • سند ملکی
 • شش‌ دانگ
 • عرصه و اعیان
 • بنچاق
 • منگوله دار
 • تک برگ
 • رهنی
 • مشاع
 • قولنامه ای
 • وقفی
 • ورثه ای
 • تفکیکی
 • مفروز
 • وکالتی
 • المثنی
 • شورایی
 • صد و چهل‌ و هفتی
 • مجعول

در قانون ایران منعی برای اجاره ی سند وجود ندارد و از آنجایی که قوانین باید به نفع متهم و به صورت مضیق تفسیر شوند، میتوان نتیجه گرفت اجاره سند امری قانونی است.