اجاره وثیقه

مشاوره حقوقی عدالت آفرینان اجاره وثیقه

ارائه وثیقه

اجاره وثیقه، وثیقه ملکی، قرار وثیقه

برخی از زندانیان برای آزادی موقت خود از زندان به اجاره وثیقه نیاز دارند. یک زندانی با وثیقه ای که ارزش آن را قاضی پرونده تعیین می کند می تواند طی موعد مقرری آزاد گردد. البته قرار وثیقه در صورتی صادر می گردد، که متهم نتواند ضمانت و کفیلی برای خود معرفی کند.

وثیقه چیست؟

از نظر لغوی وثیقه به معنای استوار می باشد و میتوان به آن اعتماد کرد. قرار وثیقه قراری می باشد که زیر مجموعه قرارهای تامین کیفری است و  فرد متهم مطابق آن تعهد می نماید که چنانچه به مرجع قضایی احضار گردید در موقع مقرر در دادگاه یا دادسرا حاضر گردد و برای ضمانت حضور خود می بایست مبلغی که از قبل مشخص شده را به مرجع مورد نظر بسپارد که چنانچه شخص متهم در مرجع مورد نظر حاضر نگردید وثیقه ملکی مورد نظر ضبط گردد.

قرار وثیقه یا قرار تامین کیفری

قرار وثیقه یا قرار تامین کیفری برای آزادی زندانی فراهم می گردد تا متهم بتواند تا زمان دادگاه خود آزاد باشد. در هنگام موعد جلسه دادگاه باید حضور داشته باشد و از اتهامات خود دفاع کند. اگر قاضی وی را محکوم کند دوباره به زندان باز می گردد. اصولا برای آزادسازی مشروط وجه نقدی را که قاضی پرونده مقدر کرده به حساب دادگاه واریز می نمایند. اگر متهم برای روز دادگاه خویش به دلایل غیر موجه حاضر نشود، وثیقه گذار ظرف 20 روز باید وی را تحویل دهد. در غیر اینصورت وثیقه ضبط خواهد شد.

انواع وثیقه برای آزادی زندانی

یک وثیقه می تواند سند ملکی، وجه نقد، ضمانتنامه بانکی، وسیله نقلیه و غیره باشد. بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری، هر نوع مالی که دارای ارزش باشد می تواند به عنوان وثیقه برای آزادی زندانی مورد استفاده قرار گیرد و هیچ محدودیتی ندارد.

تنها نکته ای که باید در این خصوص در نظر داشته باشید این است که اگر وسیله نقلیه خود را به عنوان وثیقه قرار دهید، آن وسیله توقیف می گردد. اگر سند ملکی را به عنوان وثیقه بگذارید، سند مالکیت آن بازداشت می گردد.

حال مرجع قضایی بر اساس موارد زیر میزان و ارزش وثیقه را تعیین می کند:

 • نوع جرم
 • سبک و سنگین بودن جرم
 • میزان خسارت

اگر به دنبال وثیقه ملکی هستید عدالت آفرینان با ارائه وثیقه های ملکی تک برگی معتبر قابل ارائه به تمامی دادگاه ها و مراجع قضایی، زندانها و ندامتگاه ها در خدمت شماست تا در کمترین زمان و به صورت کاملا فوری این کار را برای شما انجام دهد.

عدالت آفرینان می تواند به شما در تهیه وثیقه ملکی، وثیقه اجاره ای، ارائه وثیقه برای زندانی و تهیه آن برای زندانی با مبالغ سنگین را با تایید کارشناس رسمی دادگستری با مناسب ترین قیمت کمک و یاری برساند و در این زمینه به شما مشاوره حقوقی دهد.

متهم چگونه با قرار تامین کیفری آزاد می شود؟

زمانیکه ارزش وثیقه از سوی قاضی تعیین شد، میتواند وثیقه را تهیه کند و به دادگاه ارائه دهد. قرار وثیقه از معتبرترین قرار در قانون آیین دادرسی کیفری به حساب می آید. چرا که مال یا سندی که به عنوان وثیقه گذاشته می شود به دادسرا تحویل داده میشود. گذاشتن وثیقه دو مرحله دارد. در مرحله اول مقامات قضایی تعیین می کند متهم می تواند برای تهیه وثیقه خود اقدام کند.

در صورتیکه وثیقه وجه نقد باشد به حساب سپرده دادگستری واریز می گردد و اگر وسیله نقلیه یا سند باشد در اداره ثبت اسناد و املاک بازداشت می شود. بعد از گذاشتن وثیقه تا موعد جلسه دادگاه می تواند آزاد باشد.

اعتراض به قرار وثیقه

بر اساس ماده 3 اصلاحی قانون مرقوم، می تواند به دادگاه تجدید نظر استان مورد نظر برای اعتراض به قرار وثیقه اقدام کند. برای اعتراض کردن باید فرآیند قانونی را به دقت طی کنیدو بهتر است در این فرآیند از مشاور حقوقی برخوردار باشید تا بتوانید سریعا به کار خود رسیدگی کنید. اگر متهمی به تعهدات خود عمل نکند و وثیقه ضبط گردد، ماده 237 قانون آیین دادرسی کیفری به میان می آید. در این هنگام، شخص وثیقه گذار قادر خواهد بود به قرار وثیقه اعتراض کند و آن را به دادگاه کیفری ارائه دهد. سپس دادگاه بدون نوبت به درخواست وی رسیدگی می کند. در این بین اگر دلایل وی قابل قبول باشد وثیقه ضبط نمی شود و همه چیز به وی باز می گردد.

اجاره وثیقه جهت ارائه به دادسرا

چگونه وثیقه تهیه کنیم؟

به طور کلی شما می توانید برای قرار وثیقه خود از پول حساب بانکی خود، سند ملک یا وسیله نقلیه و غیره بر اساس برابری ارزش آن با مبلغ تعیین شده استفاده کنید. در غیر این صورت شما می توانید برای اجاره وثیقه ملکی جهت آزادی زندانی اقدام کنید.

به همین ظور، شما باید به یک مرزک حقوقی معتبر مراجعه کرده و درخواست وثیقه اجاره ای دهید. بعد از وضع قرارداد بین شما و وثیقه گذار هر ماه مبلغی را به عنوان اجاره وثیقه به وی می پردازید و تا موعدد قرارداد این وثیقه نزد شما باقی می ماند.

ارائه وثیقه ملکی با مبالغ سنگین

شما می توانید برای مشاوره در زمینه اجاره وثیقه برای آزادی زندانی با کارشناسان حقوقی عدالت آفرینان تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت بتوانید وثیقه مورد نیاز را تهیه کنید.

ما می توانیم برای شما وثیقه ملکی با مبالغ سنگین را نیز تهیه کنیم و از کارشناس دادگستری تاییدیه آن را نیز بگیریم.

برای انجام خدمات وثیقه ملکی برای دادگاه و دادسرا با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

آزادی وثیقه

هر وقتی که وثیقه گذار به سند یا وثیقه خود نیاز داشته باشد می واند با معرفی و تحویل متهم به دادگاه وثیقه خود را پس بگیرد. طبق قانون آیین دادرسی کیفری وی می تواند هر وقت که بخواهد با معرفی زندانی سند خود را پس بگیرد و آن را آزاد کند. در صورتی می تواند وثیقه گذار برای آزادی وثیقه اقدام کند که :

 • بخواهد ملک خود را بفروشد،
 • از کار خود منصرف شده باشد
 • متهم تبرئه شده باشد و نیازی به وثیقه وی نباشد

روند درخواست

وی باید با درخواست کتبی (البته درخواست شفاهی به قاضی نیز کافی است) و معرفی متهم از مقام قضایی خواستار آزادی وثیقه خود باشد. از این شرایط باید به صادر شدن قرار منع تعقیب برای زندانی، اعتراض نکردن شاکی طی 10 روز، صادر شدن قرار موقوفی تعقیب یا برائت متهم اشاره کرد. در اینصورت قاضی می تواند وثیقه را آزاد کند.

ارائه کلیه خدمات مشاوره حقوقی و اجاره وثیقه ملکی را از ما بخواهید

اجاره وثیقه، ارائه وثیقه برای زندانی، وثیقه اجاره ای برای دادگاه، وثیقه برای آزادی زندانی و تهیه وثیقه برای مرخصی زندانی به همراه تاییدیه کارشناس رسمی دادگستری با مناسب ترین قیمت

ارائه-وثیقه-به-دادگاه

جایگاه قرار وثیقه در قرار تامین کیفری

قرار‌های تامین کیفری برای دسترسی سریع‌تر و راحت‌تر به متهم و تضمینی برای جبران ضرر و زیان وارد شده صادر می‌شوند. در واقع وسیله‌ای هستند تا از به زندان رفتن متهم جلوگیری شود. در قانون، متهم کسی است که مظنون به انجام دادن جرمی است، در حالی که جرم او هنوز به اثبات نرسیده است. در صورتی که جرم متهم اثبات شود او مجرم تلقی می‌شود و به جرم و مجازات او در دادگاه صالح رسیدگی می‌شود.

حدود آزادی‌های کسی که جرم او هنوز اثبات نشده، یعنی متهم، به طور کامل مخدوش و محدود نیست و متهم می‌تواند با شرایط خاصی از آزادی های محدودی برخوردار باشد. چرا که ممکن است در صورت آزادی کامل فرار کند، از کشور خارج شود و یا حتی در راستای از بین بردن مدارک و شواهد تلاش کند، پس لازم است که تحت نظر باشد.

قرارهای تامین کیفر به همین منظور گذاشته شده اند و هدف آن‌ها جلوگیری از فرار مجرم و دسترسی ساده و راحت به متهم است.  در این صورت دادرس در تلاش است تا بهترین قرار تامین کیفر را انتخاب و صادر کند.

 از انواع قرارهای تامین کیفر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرار کفالت
 • قرار بازداشت موقت
 • قرار وثیقه

قرار کفالت

با توجه به قانون مدنی، کفالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین در مقابل طرف دیگر احضار شخص ثالثی را تعهد می‌کند. در اینجا شخص متهد را کفیل، شخص ثالث را مکفول و طرف دیگر را مکفول له می‌گویند. کفالت به گونه ای وثیقه و ضمانت دین است. در دعاوی کیفری شخص کفیل، ضمانت حضور مکفول را در دادگاه و یا برای جبران ضرر و زیان وارده را در مقابل مکفول له می‌کند.

اکنون با توجه به قوانین آیین دادرسی کیفری و اهمیت قرار کفالت در زمینه فرار مجرمان، کفیل گرفتن یکی از شایع ترین تامین‌هایی است که از متهم گرفته می‌شود. قواعد خاصی برای تشریفات اخذ کفیل و شیوه اجبار او به احضار متهم و دادن وجه الکفاله وضع شده است.  آنچه مورد توجه است آن است که ماهیت کفالت در قواعد کیفری و مدنی یکسان است و جز در موارد خاص قانون مدنی بر روابط طرفین حکومت می‌کند. با توجه به این باید دانست که ضمانت اجرای کفالت، پرداخت دین مکفول نیست زیرا مجرم باید مجازات خود را شخصا متحمل شود. حال آن که ضمانت اجرای کفالت به عنوان تامین در امور کیفری وجه التزامی است که دادسرا یا دادگاه تعیین می‌کند.

قرار بازداشت موقت

قرار بازداشت موقت از شدید‌ترین قرارهای تامین است که توسط دادگاه یا دادسرا تعیین می‌شود. قرار بازداشت موقت برای جرم‌های بسیار شدید که جنبه‌ی عمومی بسیار قوی دارند تعیین می‌شود. در این شرایط دادگاه در تلاش است تا دسترسی سریع و فوری به متهم داشته باشد. در جایی که احتمال می‌رود آزادی متهم باعث شود او شواهد و مدارک را از بین ببرد یا با شاهدان و متهامان دیگر تبانی کند، امکان فرار متهم وجود داشته باشد و یا آزادی متهم ممکن است موجب اذیت و آزار خانواده شاکی و یا در خطر بودن جان شاکی و خانواده ی او باشد و همچنین مصلحت عمومی اقتضا کن، قرار بازداشت موقت صادر می‌شود.

 با توجه به ماده 237 قانون آیین دادرسی کیفری امکان صدور قرار بازداشت موقت بر همه‌ی جرم‌ها امکان پذیر نیست و صرفا برای جرم‌های خاصی قرار بازداشت موقت صادر می‌شود که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جرایمی با مجازات سلب حیات جرایم با مجازات سلب حیات، اعدام، حبس ابد و قطع عضو
 • جرایم با مجازات بیش از ده سال حبس
 • جرایم علیه امنیت داخلی وخارجی کشور که مجازات آن‌ها بیش از دو سال حبس و بالاتر باشد
 • جرم مزاحمت برای بانوان و اطفال، مزاحمت با چاقو یا هر نوع اسلحه
 • سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت اختلاس، ارتشا، جعل یا استفاده از سند مجعول در صورتی که متهم دارای یک فقره سابقه محکومیت قطعی کیفری باشد

اگر متهم توانایی ارائه‌ی قرار وثیقه و یا معرفی کفیل به دادگاه را نیز نداشته باشد، قاضی و یا دادستان برای تحت نظر داشتن او بجای وثیقه ای که ارائه نشده و یا کفیل قرار بازداشت صادر میکنند. اما امروز با توجه به امکان اجاره ی وثیقه دیگر نگرانی برای بازداشت متهم تحت این عنوان، متهم و خانواده‌ی او را تهدید نمیکند.

 مجموعه‌ی عدالت آفرینان با سابقه‌ی مورد توجه و کار حرفه‌ای در زمینه اجاره وثیقه و ارائه وثیقه این فرایند را برای متهم بسیار کوتاه و آسان میکند و همواره در تلاش است بهترین خدمات را در زمینه ارائه‌ وثیقه تحت هر عنوان و با هر مبلغی برای متهمین ارائه دهد.

در آخر لازم به ذکر است قرار بازداشت موقت مطابق ماده 242 قانون آیین دادرسی کیفری، در جرایمی که در دادگاه کیفری یک صالح برای رسیدگی است تا دو ماه و در مواردی غیر از این تا یک ماه است. البته این مدت زمان قابل تمدید است.

قرار وثیقه

قرار وثیقه از جمله آسان ترین و پرکاربرد ترین قرار برای آزادی متهم است. قرار وثیقه به این معناست که دادگاه در ازای آزادی زندانی مبلغ معینی را تعیین می‌کند. متهم با ارائه سند به دادگاه و دادسرا و تضمین آن وثیقه و اصطلاحا ارائه‌ی سند، به طور موقت آزاد می‌شود. گذاشتن سند نزد مرجع قضایی از مهم‌ترین دغدغه‌های متهمان و خانواده‌های آنهاست. گاهی متهم تمکن مالی برای ارائه وثیقه ندارد، در این صورت بهترین راه حل کدام است؟

بسیاری از متهمان و خانواده ی آنها توانایی دسترسی به وثیقه مناسب با ارزش متناسب با وثیقه مقرر شده توسط دادگاه یا دادسرا را ندارند. در بسیاری از پرونده های کیفری و حقوقی دیده شده مبلغ وثیقه زیاد است و این مورد تبدیل به مشکلی برای متهم جهت ارائه وثیقه برای آزادی زندانی مبدل شده است.

بسیار دیده شده است برخی از زندانیان و یا خانواده های آنها اطلاعات کافی جهت ارائه وثیقه برای آزادی زندانی را ندارند و برای حل این مشکل به دنبال فردی مطلع و آشنا با دعاوی حقوق، ارائه وثیقه و آزادی زندانی با وثیقه  هستند.

یکی از راه‌های پیش بینی شده برای حل این مشکل اجاره وثیقه است. زندانی میتواند با مشورت با افراد آگاه، مطلع و آشنا با اجاره وثیقه و ارائه وثیقه به محاکم از مواجه شدن با سختی های و مشکلات بکاهد و روند دادرسی را تا حد امکان کوتاه کند.

تامین وثیقه و معرفی وثیقه گذار

از آنجایی که تامین وثیقه و ارائه وثیقه به دادگاه برای جلوگیری از ایجاد خلل به روند دادرسی است، نوع وثیقه و میزان آن را دادگاه با توجه به جرم صورت گرفته تعیین میکند. عواملی مثل شدت جرم، نوع جرم و خسارت  وارد شده در تعیین نوع ومیزان وثیقه موثر است. دادگاه میتواند وثیقه را در انواع مختلف تعیین کند که در ادامه به آن میپردازیم.

اگر قرار تامین وثیقه به شکل ارائه سند باشد، از جمله سند مال منقول یا غیر منقول مثل سند ملک و سند وسیله نقلیه، صاحب سند و کسی که مالکیت سند را در اختیار دارد وثیقه گذار نامیده میشود. در واقع وثیقه گذار شخص ثالثی است که صاحب سند ملکی است که سندملکی خود را به عنوان وثیقه برای مرخصی زندانی و یا وثیقه برای آزادی زندانی به دادگاه یا دادسرا تقدیم مینماید.

همان طور که گفته شد، وثیقه میتواند توسط خود متهم، خانواده ی او و یا شخص ثالث به دادگاه تقدیم شود. در ارائه وثیقه برای آزادی زندانی باید مطمئن بود که وثیقه کمتر از میزان وثیقه تعیین شده توسط دادگاه و دادسرا نباشد چرا که در غیر این صورت موثر نخواهد بود.

انواع وثیقه

یک وثیقه می تواند سند ملکی، وجه نقد، ضمانتنامه بانکی، وسیله نقلیه و غیره باشد. بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری، هر نوع مالی که دارای ارزش باشد می تواند به عنوان وثیقه برای آزادی زندانی مورد استفاده قرار گیرد و هیچ محدودیتی ندارد. ولی باید قرار دادگاه در تامین نوع و میزان وثیقه رعایت شود.

تنها نکته ای که باید در این خصوص در نظر داشته باشید این است که اگر وسیله نقلیه خود را به عنوان وثیقه قرار دهید، آن وسیله توقیف می گردد. اگر سند ملکی را به عنوان وثیقه بگذارید، سند مالکیت آن بازداشت می گردد.

حال مرجع قضایی بر اساس موارد زیر میزان و ارزش وثیقه را تعیین می کند:

 • نوع جرم
 • سبک و سنگین بودن جرم
 • میزان خسارت

ارائه دهنده وثیقه ملکی

وثیقه ی ملکی به عنوان آسان‌ترین روش جهت ارائه وثیقه برای آزادی متهم است. از این رو دادگاه ها برای انتخاب نوع تامین کیفر بیشتر به سراغ تامین وثیقه میروند

آنچه دارای اهمیت است، آن است که امروزه با پیشرفت و گسترش جامعه افرادی هستند که با اهدافی غیر قانونی و صرفا برای کسب سود و منفعت به دنبال کلاهبرداری و سواستفاده از دیگران هستند.

فلذا اگر به دنبال اجاره وثیقه برای آزادی زندانی و یا اجاره وثیقه برای آزادی متهم هستید آگاه باشید که در دام افراد کلاهبردار گرفتار نشوید. بهترین راه برای فاصله گرفتن و در امان ماندن از این افراد، مشورت کردن با وکلای دادگستری و شرکتهای حقوقی است که در این زمینه فعالیت می کنند.

اگر به دنبال وثیقه ملکی هستید عدالت آفرینان با ارائه وثیقه های ملکی تک برگی معتبر قابل ارائه به تمامی دادگاه ها و مراجع قضایی، زندانها و ندامتگاه ها در خدمت شماست تا در کمترین زمان و به صورت کاملا فوری این کار را برای شما انجام دهد.

عدالت آفرینان می تواند به شما در تهیه وثیقه ملکی، وثیقه اجاره ای، ارائه وثیقه برای زندانی و تهیه آن برای زندانی با مبالغ سنگین را با تایید کارشناس رسمی دادگستری با مناسب ترین قیمت کمک و یاری برساند و در این زمینه به شما مشاوره حقوقی دهد.

مراحل وثیقه گذاشتن در دادگاه

تعیین مصداق قرار وثیقه با متهم است یعنی متهم می تواند در خواست کند که نوع قرار وثیقه از نقدی به ارائه سند ملکی تغییر کند. با این شرط که ارزش مال معرفی شده برابر با میزان وجه تعیین شده باشد. برای تعیین ارزش مال معرفی شده نظر کارشناس مورد ملاک قرار می گیرد. و نظر کارشناس قابل اعتراض نخواهد بود.

امکان درخواست تغییر نوع قرار نیز برای متهم پیش بینی شده است یعنی متهم میتواند از بازپرس مکلف به قبول تغییر نوع تامین است. امکان درخواست گذاشتن وثیقه توسط وثیقه گذار نیست موجود است. در صورت عدم پذیرش درخواست وثیقه گذار توسط بازپرس به مراتب علت آن در پرونده ذکر میشود.

بازپرس در خصوص قبول وثیقه قرار صادر میکند و پس از امضای وثیقه گذار بازپرس نیز آن را امضا میکند و با درخواست وثیقه گذار کپی تصویر وثیقه به او ارائه میشود.

وثیقه توسط خود متهم و شخص ثالث ارائه میشود. اگر متهم وثیقه را نزد دادگاه بسپرد در صورت عدم حضور متهم در دادگاه بدون عذر موجه وثیقه از طرف دادگاه ضبط میشود. اگر ارائه وثیقه برای آزادی زندانی توسط شخص ثالث انجام شود، در صورت عدم حضور متهم در جلسات دادگاه بدون عذر موجه و عدم معرفی او توسط وثیقه گذار، وثیقه ارائه شده برای آزادی متهم طبق قانون آیین دادرسی کیفری ضبط میشود.

باید توجه کرد پس از عدم حضور متهم در دادگاه برای وثیقه گذار اخطاریه صادر میشود و وثیقه گذار یکماه رفصت دارد تا متهم را تحویل دهد، در غیر این صورت وثیقه ارائه شده  ضبط میشود. در مواردی که ارائه وثیقه به صورت وجه التزام باشد، کل مبلغ سپرده شده اخذ میشود. در شرایطی که ارائه وثیقه به صورت ارائه سند باشد از وثیقه سپرده شده معادل وجه قرار ضبط میشود.

مطابق ماده 178  قانون آیین دادرسی کیفری : متهم مکلف است در موعد مقرر حاضر شود و اگر نتواند باید عذر موجه خود را اعلام کند. جهات زیر عذر موجه محسوب میشود:

الف- نرسیدن یا دیر رسیدناحضاریه ؛ به گونه‏ ای که مانع از حضور شود .
ب- بیماری متهم و بیماری سخت والدین ، همسر یا اولاد وی که مانع ازحضور شود .
پ- همسر یا یکی از اقربا تا درجه سوم از طبقه دوم فوت شود .
ت-ابتلاء به حوادث مهم از قبیل بیماری های واگیر دار و بروز حوادث قهری مانند سیل و زلزله که موجب عدم امکان تردد گردد .
ث-متهم در توقیف یا حبس باشد .
ج-سایر مواردی که عرفا به تشخیص بازپرس ، عذر موجه محسوب می شود .

پس غیبت متهم در موارد غیر از موارد ذکر شده منجر به ضبط وثیقه میشود.

علل ارائه وثیقه

ارائه وثیقه میتواند علل مختلفی داشته باشد. مهم ترین علت برای تامین وثیقه، ارائه وثیقه برای مرخصی زندانی است. درخواست صدور تامین وثیقه برای مرخصی زندانی از جانب زندانی انجام میشود. در صورتی که مقام قضایی با درخواست او جهت ارائه وثیقه برای مرخصی موافقت کند مبلغ وثیقه توسط مقام قضایی مشخص کند  و پس از آن وثیقه برای مرخصی متهم سپرده میشود. ارائه وثیقه برای مرخصی میتواند ضمانت نامه بانکی، وجه التزام و یا سند مال منقول و یا غیر منقول باشد.

از علل دیگر ارائه وثیقه، وثیقه برای خروج از کشور است. خروج از کشور برای آقایانی که خدمت سربازی خود را سپری نکردند و کارت معافیت سربازی ندارند امکان پذیر نیست مگر در شرایط خاص. افرادی که وضعیت نظام وظیفه آنها مشخص شده است و تحت شرایط خاصی لازم به خروج از کشور هستند، با تعیین میزان وثیقه با توجه به نوع سفر و طول سفر، با ارائه وثیقه مبلغ وثیقه را ضمانت میکنند.

در صورت عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر شده و معرفی خود به نظام وظیفه امکان خروج از کشور به مدت شش ماه تا یک سال از شخص سلب میشود. و یا منجر به پرداخت مبلغ وثیقه خود و یا افزایش طول خدمت و یا احضار به مرجع قضایی خواهد بود.

آیا به اجاره وثیقه نیاز دارید؟ همین حالا تماس بگیرید.