ضامن

ضامن زندانی

ضامن زندانی

ضامن با مدارک کامل و معتبر برای مرخصی زندانی

انجام کلیه امور جهت تهیه ضامن زندانی

اگر به دنبال ضامن زندانی هستید عدالت آفرینان با ارائه ضامن های معتبر قابل ارائه به تمامی دادگاه ها و مراجع قضایی، زندان ها و ندامتگاه ها در خدمت شماست تا در کمترین زمان و به صورت کاملا فوری این کار را برای شما انجام دهد. شما با ضامن دادگاه می توانید ضمانت متهم یا زندانی خود را بکنید و بتوانید وی را آزاد یا مرخص کند. البته این امر در زمانی انجام می گردد که متهم شرایط آزادی با ضامن را داشته باشد و بتواند ضامنی را برای این موضوع به دادگاه فرا بخواند.

ارائه ضامن زندانی

ارائه انواع ضامن برای ضمانت زندانی در استان های تهران و البرز با مبالغ سنگین و سبک، حتی برای پرداخت رد مال و جزای نقدی با عدالت آفرینان امکان پذیر می باشد. این ضامن میتواند شخصی با سند باشد یا می تواند یک سند اجاره ای حتی باشد. نکته مورد نظر این است که ضامنی که به دادگاه فرا خوانده می شود بر اساس پرونده ضمانتی را به دادگاه ارائه دهد. بعد از آن، هر مشکلی که برای متهم یا زندانی پرونده پیش آید، ضامن مسئول آن امر خواهد بود.

بنابراین، ارائه ضامن امری بسیار مهم بوده و افراد باید در انتخاب و ارائه آن دقت کافی را به خرج دهند تا درگیر مشکلات دیگری در ضمانت زندانی خود نشوند. از همین رو، تعدادی موسسه و مراکز معتبر برای ارائه ضامن وجود دارد که شما می توانید این کار را به صورت قانونی انجام دهید. برای مثال، شما می توانید یک سند ضمن را در یک مرکز حقوقی برای زندانی خود اجاره کنید و آن را به دادگاه یا دادسرا تحویل دهید.

اگر به دنبال آزاد سازی متهم یا زندانی توسط ارائه ضامن معتبر هستید می توانید به عدالت آفرینان مراجعه کنید ما این امکان را برای شما فراهم خواهیم کرد تا در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه برسید.

ارائه ضامن زندانی جهت تمامی مراجع قضایی و دادگاه‌ ها

اگر سوالات حقوقی درباره ضمانت و ضامن زندانی و فراهم کردن ضمانت جهت رفع امور حقوقی خود دارید در جای درستی قرار دارید. موسسه عدالت آفرینان این امکان را برای شما فراهم آورده است تا با برقراری تماس با کارشناسان حقوقی ما و مطرح کردن سوالات حقوقی خود در مورد ضامن و ضمانت زندانی از مشاوره حقوقی در مورد ضامن زندانی به صورت رایگان بهره مند شوید.

یکی از مسائل مهم نظام کیفری، ارائه ضامن، سند یا ضمانت جهت آزادی زندانی می باشد. منظور از ضامن شدن برای زندانی این است که وثیقه یا سندی برابر با ارزش پرونده متهم به دادگاه یا دادسرا ارائه گردد تا طبق زمان مشخصی بتواند از زندان مرخص شود.

ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.

شما می توانید با عدالت آفرینان علاوه بر مشاوره حقوقی، از خدمات دیگر آنها نیز بهره مند شوید.

تنها کافی است با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید و در مورد پرونده متهم خود مشاوره شوید. در نهایت با عقد قرار داد قانونی به کار شما به صورت فوری و با قیمت مناسب رسیدگی می گردد. در تمامی فرآیند ارائه ضامن نیز عدالت آفرینان در کنار شما خواهد بود.

چه کسی می تواند ضامن زندانی باشد؟

فردی که ضامن می شود باید عاقل و بالغ بوده و حتما هم نباید با مدیون اصلی نسبتی داشته باشد. همچنین باید از لحاظ مالی قدرت پرداخت دین مدیون اصلی را داشته باشد و طلبکار باید ازین موضوع با خبر و آگاه باشد. همچنین حق برداشت از حساب وی توسط طلبکار نیز تایید می گردد.

این در خصوص ضامن وام برای ضمانت وام نیز صدق می کند. حال این ضامن با ارائه فیش حقوقی و یا با سند ملک یا حتی جواز کسب، گواهی اشتغال به کار و غیره می تواند امضای ضامن وام شخص وام گیرنده را بزند.

ضامن کیست؟

بر اساس قانون مدنی شما برای ضامن شدن باید عقد ضمان داشته باشید. تعریف ان به این شکل است که فردی مالی را که بر ذمه دیگری است مسئولیتش را قبول کند. بعد از این عقد، ضامن مسئولیت آن را قبول می کند.

از نظر لغوی ضمان به معنی پذیرفتن و برعهده گرفتن می باشد. اگر شخصی دین خود را ادا نکند ضامن وی باید ان را به جای او پرداخت کند. همانند ضامن وام بانکی که با امضای برگه های وام و ارائه فیش حقوقی خود ضامن فرد وام گیرنده می گردد و در صورتی که قسط هایش را پرداخت نکند از حقوق ضامن کسر می گردد.

در ارائه ضامن 3 شخص وجود دارد: مضمون‌له، مضمون‌عنه و مضمون‌به. به ترتیب به معنای طلبکار، مدیون اصلی و ضامن است.

اگر مدیون اصلی به تعهدات خود عمل نکند، مضمون‌له می تواند به مضمون‌به مراجعه کند. اگر هم مضمون‌له به هر دلیلی دار فانی را وداع کند ورثه او می توانند برای گرفتن حق خود به مضمون‌به مراجعه کنند.

اگر سوالات حقوقی درباره ضامن و ارائه ضمانت جهت زندانی دارید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید. ما در تمامی ساعات اداری پاسخگوی شما خواهیم بود تا در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات حقوقی شما اقدام شود.

ارائه کلیه خدمات مشاوره حقوقی و اجاره سند ملکی را از ما بخواهید

اجاره سند، ارائه وثیقه برای زندانی، سند اجاره ای برای دادگاه، سند برای آزادی زندانی و تهیه سند برای مرخصی زندانی به همراه تاییدیه کارشناس رسمی دادگستری با مناسب ترین قیمت

ضامن زندانی معتبر

ضامن برای آزادی زندانی

در بسیاری از شرایط اگر مدیون اصلی دین خود را نپردازد و یا به هر گونه ای دین را از خود ساقط نکند، امکان این که به حکم قضایی زندانی شود پیش بینی شده است. در این صورت شخص ثالثی میتواند ضامن برای آزادی زندانی شود.

حکم می تواند ناشی از عدم پرداخت هر گونه دینی باشد، به عنوان مثال عدم پرداخت مهریه و نفقه زن و یا نفقه اقارب ، عدم پرداخت چک در موقع مقرر ، عدم پرداخت خسارت و یا حتی تلف مال. آنچه اهمیت دارد این است که ارائه ضامن برای آزادی زندانی شرایطی را برای زندانی بوجود می آورد تا با آزادی از زندان برای پرداخت دین تلاش کند. ضامن زندانی در صورت عدم پرداخت دین از جانب زندانی متعهد به پرداخت دین است ولی حق رجوع به مدیون اصلی برای او باقی است و می تواند پس از پرداخت دین، برای دریافت اصل مبلغ دین به مدیون مراجعه کند.

ضامن برای مرخصی زندانی

در مواردی ممکن است مدیون درخواست مرخصی از زندان برای مدتی را داشته باشد در این حالت برای جلوگیری از فرار مدیون و تعهد به پرداخت دین از جانب مدیون، او موظف به معرفی ضامن برای مرخصی زندانی است. ضمانت ضامن برای مرخصی زندانی در این جهت جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان و تعهد برای جبران ضررهای وارده به طلبکار است، در این حالت ضامن زندانی تعهد می کند به عنوان وثیقه در صورت عدم پرداخت دین از جانب زندانی، به عنوان ضامن زندانی دین را بپردازد. البته امتیاز رجوع به مدیون اصلی همواره برای او پیش بینی شده است.

با توجه به نکات گفته شده، از آن جایی که ضامن زندانی به عنوان متعهد پرداخت دین شمرده میشود، تمکن مالی او و حسن شهرت او از صفاتی است که ضامن مورد اعتماد باید دارا باشد. مجموعه عدالت آفرینان با حسن شهرت و تخصص در مباحث حقوقی به صورت اختصاصی در زمینه های معرفی ضامن برای آزادی زندانی و معرفی ضامن برای مرخصی زندانی، به عنوان مشاوری متعهد و مطمئن فرایند دادرسی را بسیار راحت و با معرفی فوری ضامن زندانی شرایط آزادی مدیون را در کوتاه ترین شرایط فراهم می کند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره کافی است با ما تماس بگیرید.

مسئولیت ضامن در رویه دادگاه ها

گفته شده در توافق دو طرف ضمان میتواند باعث انتقال دین نشود و ضامن به مضمون مدیون متعهد پرداخت دین باشد.

در یکی از شرایط تعهد ضامن با عنوان به عنوان وثیقه دین شمرده میشود، به  این صورت که طلب کار برای دریافت دین خود باید ابتدا به مدیون اصلی رجوع کند و در صورت عدم دریافت دین خود و به نتیجه نرسیدن به مدیون تبعی که اصطلاحا همان وثیقه است مراجه می کند.

در شرایط دیگر تعهد ضامن و مدیون یا همان مضمون عنه در عرض یک دیگر قرار می گیرد. در این مورد طلبکاد میتواند به مدیون به عنوان طرف اصلی دین و به ضامن به عنوان متعهد پرداخت دین رجوع کند و تقدمی در پرداخت دین از هیچ کدام یک از آنها مشاهده نمی شود. در این فرض اصطلاحا گفته میشود ضامن و مدیون مسئولیت تضامنی دارند.

در محاکم قضایی و رویه دادگاه ها نیز ضامن زندانی به دو صورت فوق مسئول است. به گونه ی دیگری در صورتی که شخص ثالثی ضامن زندانی شود تعهد او در برابر پرداخت دین یا به صورت وثیقه است که در این مورد طلبکار در صورت عدم پرداخت دین از جانب مدیون اصلی اختیار مراجعه به ضامن زندانی را دارد و در مورد دیگر ضامن در کنار مدیون اصلی به صورت هم عرض و با تعهد مساوی در برابر پرداخت دین مسئولیت دارند.

 در رویه قضایی به صورت عرفی، تعهد ضامن زندانی بیشتر به صورت تعهد وثیقه ای است.آنچه باعث امتیاز ضامن زندانی به عنوان وثیقه می شود، تفاوت در شرایط مراجعه طلبکار به ضامن است وگرنه در این که مدیون اصلی تا زمانی که دین پرداخت نشده است متعهد است تفاوتی ایجاد نمی کند و دین و تعهد مدیود به جای خود باقی است و طلبکار می تواند بدون هیچ مانعی به او مراجعه کند.

عقد ضمان چیست؟

بر اساس ماده 684  قانون مدنی، عقد ضمان به این صورت تعریف شده است: عقد ضمان عبارت است از این که شخصی مالی را که بر ذمه دیگری است ، به عهده بگیرد. متعهد را ضامن، طرف دیگر را مضمون له و شخص ثالث را مضمون عنه یا مدیون اصلی می‌نامند.

آنچه از این تعریف بر می آید، در عقد ضمان دین از سوی ضامن به عهده گرفته می شود و در انعقاد عقد قبول مضمون له نیز شرط است.  اما رضایت مدیون اصلی یعنی متهم و یا زندانی شرط نیست.

به زبانی ساده ضمان عقدی است که به موجب آن شخصی ، در برابر طلبکار و با موافقت، دین دیگری را به عهده میگیرد و آنتقال آن را به ذمه‌ی خویش می‌پذیرد. در این تعریف تصریح شده است که دین اصلی ناشی از عقد بین مدیون یا مضمون عنه و طلبکار یا مضمون له است ولی با انعقاد عقد ضمان شخص ثالثی که همان ضامن است مدیون تلقی میشود. در واقع عقد ضمان بین ضامن و طلبکار واقع میشود و اراده ی طلبکار یکی از ارکان آن است.

در محاکم قضایی ضامن متعهد می شود ضامن زندانی باشد. یعنی ضامن در برابر محکمه و دادگاه ضامن برای آزادی زندانی و یا ضامن برای مرخصی زندانی است.

در خصوص ماهیت عقد ضمان باید ذکر کرد تعهد ضامن در این جا تبعی است و مبنای آن دینی است که ایجاد شده و بر عهده ی متهم میباشد. با از بین رفتن دین عقد ضمان سقوط می کند و ضامن زندانی نیز از تعهد خود آزاد می شود.

در خصوص تبعی بودن باید توجه داشت که ضمان در صورتی درست است که مبنای آن موجود و مشروع و مطابق قانون باشد. مطابق ماده 691 قانون مدنی ضمان دینی که سبب آن ایجاد نشده باشد، باطل است. پس ابتدا باید دینی موجود باشد که از آن ضمانت کرد.

از دیگر اوصاف عقد ضمان می توان به رضایی بودن عقد زمان اشاره کرد. یعنی ضامن زندانی برای انعقاد عقد نیاز به رعایت تشریفاتی ندارد و توافق ضامن زندانی و طلبکار باعث انتقال دین و مسئولیت کامل ضامن زندانی می‌شود.

درست است که طلبکار در برابر ضامن زندانی تعهد به انجام امری نمی کند ، اما نمی‌توان نتیجه گرفت که عقد منعقد شده توسط ضامن برای آزادی زندانی عقدی رایگان تلقی میشود. آنچه در عقد ضمان در برابر تعهد ضامن برای آزادی زندانی قرار می گیرد، سود مدیون اصلی یا همان زندانی است که منجر به آزادی او و یا در صورت ضمان برای مرخصی زندانی، به مرخصی او از زندان میشود. در واقع برائت طلبکار در مقابت ضمانت ضامن قرار می‌گیرد.

درست است که عقد ضمان برای سودجویی و معامله تشریع نشده است، و هدف اصلی آن ارفاق به مدیون است اما امروزه با پیشرفته تر شدن جوامع انسانی و درگیری بسیاری از افراد در محاکم و نیاز آنها به ضامن برای آزادی زندانی، عقد ضمانت میتواند در قالب عقدی منعقد شود که در ازای ضمانت زندانی برای آزادی، ضمان زندانی مبلغی پول برای گره گشایی دریافت میکند.

این عمل به هیچ عنوان خلاف قانون و نامشروع نیست چرا که دریافت وجه برای ضمانت خلاف ذات عقد و خلاف صریح قانون نیست و صرفا جنبه تعهد و پایبندی به مسئولیتی است که برای ضامن زندانی پیش بینی شده است .

مجموعه عدالت آفرینان نیز با پیشگامی در زمینه ارائه خدمات در خصوص ضامن برای آزادی زندانی و ضامن برای مرخصی زندانی و آشنا با مسائل حقوقی و کیفری در خصوص ضامن زندانی بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می دهد.

 انواع ضمان

عقد ضمان با توجه به اراده ی ضامن به دو صورت ضمان قهری و ضمان عقدی تقسیم بندی می شود.

  • ضمان قهری : اگر اراده ی ضامن برای قبول مسئولیت در خصوص انجام کاری و یا جبران ضرر و زیان وارده تاثیر نداشته باشد و ضمانت بدون هیچ عقدی صرفا با رای دادگاه و به صورت قهری واقع شده باشد ضمان قهری نام دارد .

ضمان قهری می تواند ناشی از غصب به معنای تصرف ناروا، اتلاف و تسبیب به معنای جبران خسارت در صورت تلف مال و یا استیفای ناروا به معنای استفاده نامناسب و بدون اجازه و یا تعدی و تفریط از اجازه باشد.

  • ضمان عقدی : اگر شخص با خواست و اراده ی خود عقد ضمان منعقد کند و ضامن زندانی و یا هر شخصی شود و دین او را بر عهده ی خود قبول کند به معنی ضمان عقدی است. استعمال کلمه ضمان به تنهایی در عرف به معنای ضمان عقدی است که از آن صحبت کردیم.

ضامن برای آزادی زندانی و ضامن برای مرخصی زندانی از جمله ضمان های عقدی هستند که مدیون با پرداخت مبلغی پول شخص ثالثی را به دادگاه معرفی میکند تا به عنوان ضامن زندانی به مدت معینی آزاد باشد. مجموعه عدالت آفرینان می تواند ضامن شما در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری باشد.

اخذ تضامین و تعهدات

در عقد ضمان ضامن تعهد پرداخت دین را می کند و طلبکار به سقوط دین خود از گردن مدیون رضایت می‌دهد. در نتیجه ی این تراضی دین از گردن طلبکار ساقط و به گردن ضامن منتقل می شود. در قانون مدنی به صورت قاطعانه ای قبول طلبکار یا مضمون له شرط صحت عقد گماشته شده است. در ماده 689 قانون مدنی ذکر شده : هر گاه چند نفر ضامن شخص شوند ضمانت هر کدام که مضمون له قبول کند صحیح است.

برعکس، رضای مدیون اثری در صحت عقد ندارد. ضامن شدن از جانب شخص ثالث و پرداخت دین از جانب ضامن حتی بدون رضایت مدیون هم صحیح است. پس ضامن حتی بدون دخالت بدهکار تعهد به پرداخت دین او کند. اما این نکته دارای اهمیت است که اگر ضامن زندانی بدون اذن مدیون اقدام به ضمانت از وی و پرداخت دین او کند این کار او تبرعی تلقی می شود و این گمان حاکم می شود که ضامن به قصد تبرع دین را پرداخت کرده است و دیگر توانایی رجوع به مدیون را جهت دریافت اصل دین را ندارد.

با توجه به این نکته اگر ضامن در ازای دریافت وجه و به صورت غیر تبرعی ضامن زندانی شود رضایت مدیون اصلی دارای اهمیت و ارزش است، به این صورت که از آن جایی که ضامن زندانی وسیله ای برای آزادی متهم از زندان است حسن رفتار و عمل او مورد ارزیابی مدیون قرار میگیرد.

 یکی از شرایط ضامن برای اخذ تضمین اهلیت او است. مطابق ماده 686 قانون مدنی ضامن معامله باید دارای اهلیت باشد. منظور از اهلیت در این ماده این است که ضامن باید عاقل و بالغ باشد و دچار حجر نباشد. در خصوص اهلیت طلبکار نیز به تبع باید توانایی دخالت در اموال خود داشته باشد و باید دارای رشد کافی و عاقل و بالغ باشد. اما سخنی از اهلیت مدیون به میان نیامده است و از انجایی که اهلیت او در قرارداد ضمان مطرح نشده است اهلیت او از شرایط درستی عقد نمی باشد و حتی میتوان از مرده در صورتی که مدیون باشد ضمانت کرد و این امر در قانون مدنی نیز با صراحت ذکر شده است.

از آنجایی که اهلیت ضامن زندانی شرط صحت عقد و از شرایط حضور او به عنوان ضامن زندانی در محاکم است، آیا اعسار و ورشکستی ضامن زندانی به معنای حجر و عدم اهلیت اوست ؟

اعسار و درماندگی مالی جز در شرایط ورشکستگی تاجر نباید از موارد حجر شمرده شود. در واقع ناتوانی افراد ار نظر مالی از صلاحیت اشخاص در خصوص تصرفات مالی آنان نمی کاهد.

اما باید توجه داشت از آنجایی که هدف از معرفی ضامن زندانی این است که کسی عهده دار دین شود که توانایی پرداخت آن را داشته باشد . در هر موردی که شخصی ملتزم به دادن ضامن شده است یا با معرفی ضامن میخواهد مال بازداشت شده را آزاد کند، باید ضامنی را معرفی کند که اعتبار کافی برای پرداخت دین را داشته باشد.

مجموعه عدالت آفرینان به عنوان مشاور حقوقی و آشنا با تمام مراحله معرفی ضامن برا آزادی زندانی و معرفی ضامن برای مرخصی زندانی بهترین خدمات را با بهترین هزینه ارائه میکند. مجموعه عدالت آفرینان با انجام خدمات تخصصی در خصوص معرفی ضمانت، در کوتاه ترین زمان روند دادرسی را کوتاه میکند و با حسن شهرت بهترین گزینه برای معرفی ضامن زندانی و شایسته اعتماد است.

آیا به ضامن نیاز دارید؟ همین حالا تماس بگیرید.